Auction 428 - Part 4 (Lots 1989 - 2166)

GERMAN COINS SINCE 1871 REICHSGOLDMÜNZEN

Lot 2048

Lot 2048

Estimated price 3,000 €
Result 5,000 €

REUSS JÜNGERER LINIE Heinrich XIV., 1867-1913.

20 Mark 1881. J. 256. Sehr schön-vorzüglich