Auction 428 - Part 4 (Lots 1989 - 2166)

GERMAN COINS SINCE 1871 REICHSGOLDMÜNZEN

Lot 2045

Lot 2045

Estimated price 25,000 €
Result 30,000 €

REUSS ÄLTERER LINIE Heinrich XXII., 1859-1902.

20 Mark 1875. J. 254. RR Sehr schön-vorzüglich/vorzüglich