Auction 428 - Part 1 (Lots 1001 - 1306)

THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS AUSTRIAN EMPIRE

Lot 1295

Lot 1295

Estimated price 200 €
Result 300 €

Franz Joseph I., 1848-1916.

Vereinstaler 1858 B, Kremnitz. Dav. 21; J. 312; Kahnt 352; Thun 446. Winz. Kratzer, vorzüglich-Stempelglanz