Auction 428 - Part 1 (Lots 1001 - 1306)

MÜNZEN UND MEDAILLEN AUS ÜBERSEE MEXIKO

Lot 1235

Lot 1235

Estimated price 300 €
Result 600 €

Felipe V., 1700-1746.

8 Reales 1741 Mo/MF, Mexico City. 28,86 g. Grove 807. Hübsche Patina, sehr schön +