eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS AUSTRIAN EMPIRE

Lot 7199

Lot 7199

Estimated price 150 €
Result 230 €

Franz Joseph I., 1848-1916.

Doppelgulden 1873, Wien. 24,63 g. Dav. 27; J. 343; Thun 458. Hübsche Patina, kl. Randfehler, vorzüglich