eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS AUSTRIAN EMPIRE

Lot 7162

Lot 7162

Estimated price 200 €
Result 400 €

Franz I., 1804-1835.

1/2 Konv.-Taler 1833 B, Kremnitz. 13,99 g. J. 218. R Sehr schön-vorzüglich