eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS AUSTRIAN EMPIRE

Lot 7151

Lot 7151

Estimated price 100 €
Result 330 €

Franz I., 1804-1835.

1/2 Konv.-Taler 1828 A, Wien. 14,03 g. J. 197. Hübsche Patina, vorzüglich +