eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS AUSTRIAN EMPIRE

Lot 7148

Lot 7148

Estimated price 150 €
Result 220 €

Franz I., 1804-1835.

1/2 Scudo 1825 V, Venedig. 12,99 g. J. 227. Schöne Patina, vorzüglich