eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS AUSTRIAN EMPIRE

Lot 7139

Lot 7139

Estimated price 100 €
Result 105 €

Franz I., 1804-1835.

3 Kreuzer (Groschen) 1820 A, Wien. 1,63 g. J. 185. RR Vorzüglich-Stempelglanz