eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS AUSTRIAN EMPIRE

Lot 7131

Lot 7131

Estimated price 200 €
Result 525 €

Franz I., 1804-1835.

1/2 Konv.-Taler 1809 C, Prag. 14,02 g. J. 162. RR Hübsche Patina, fast vorzüglich