eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS AUSTRIAN EMPIRE

Lot 7130

Lot 7130

Estimated price 125 €
Result 460 €

Franz I., 1804-1835.

1/2 Konv.-Taler 1809 A, Wien. 13,98 g. J. 162. Herrliche Patina, fast vorzüglich