eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS HOLY ROMAN EMPIRE

Lot 7116

Lot 7116

Estimated price 150 €
Result 490 €

Franz II., 1792-1804.

24 Kreuzer 1800 A, Wien. 9,75 g. J. 115. Prachtexemplar. Feine Patina, fast Stempelglanz