eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS HOLY ROMAN EMPIRE

Lot 7092

Lot 7092

Estimated price 300 €
Result 310 €

Belgischer Aufstand, 1789-1790.

Florin 1790, Brüssel. 9,35 g. Typ II. J. 67. Vorzüglich-Stempelglanz