eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS HOLY ROMAN EMPIRE

Lot 7085

Lot 7085

Estimated price 300 €
Result 575 €

Joseph II., 1765-1790.

Dukat 1787 F, Hall. 3,48 g. Fb. 440; J. 21. GOLD. Sehr schön-vorzüglich