eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS HOLY ROMAN EMPIRE

Lot 7080

Lot 7080

Estimated price 600 €
Result 1,100 €

Joseph II., 1765-1790.

2 Dukaten 1786 A, Wien. 6,95 g. Fb. 437; J. 23. GOLD. Kl. Probierspur am Rand, sehr schön-vorzüglich