eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS HOLY ROMAN EMPIRE

Lot 7076

Lot 7076

Estimated price 100 €
Result 240 €

Joseph II., 1765-1790.

Konv.-Taler 1782 B, Kremnitz. 27,95 g. Dav. 1168; J. 27. Sehr schön-vorzüglich