eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS HOLY ROMAN EMPIRE

Lot 7048

Lot 7048

Estimated price 100 €
Result 160 €

Maria Theresia, 1740-1780.

1/2 Konv.-Taler 1765, Hall. 13,96 g. Eypeltauer 88; M./T. 974. Sehr schön-vorzüglich