eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS HOLY ROMAN EMPIRE

Lot 7030

Lot 7030

Estimated price 100 €
Result 230 €

Maria Theresia, 1740-1780.

1/2 Konv.-Taler 1751, Graz. 13,97 g. Eypeltauer 87 a. Hübsche Patina, sehr schön