eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS HOLY ROMAN EMPIRE

Lot 7027

Lot 7027

Estimated price 150 €
Result 280 €

Maria Theresia, 1740-1780.

Dukaton 1749, Antwerpen. 33,21 g. Dav. 1280; Delm. 375; Eypeltauer 416. Hübsche Patina, sehr schön