eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS HOLY ROMAN EMPIRE

Lot 7017

Lot 7017

Estimated price 300 €
Result 330 €

Karl VI., 1711-1740.

Reichstaler 1736 KB, Kremnitz. 28,61 g. Dav. 1062; Voglh. 260 IV. Feine Patina, sehr schön-vorzüglich/vorzüglich