eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS HOLY ROMAN EMPIRE

Lot 7005

Lot 7005

Estimated price 100 €
Result 260 €

Erzherzog Leopold V., 1619-1632.

Reichstaler 1632, Hall. 28,68 g. Dav. 3338 B; M./T. 491 var.; Voglh. 183 IV var. Hübsche Patina, sehr schön