eLive Auction 87 - Coins - Day 2 (Lose 6781 - 7430)
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS HOLY ROMAN EMPIRE

Lot 6993

Lot 6993

Estimated price 100 €
Result 825 €

Ferdinand I., 1522-1558-1564.

Pfundner 1530, Linz. 5,67 g. Markl 477. Hübsche Patina, vorzüglich