eLive Auction 86 - - day 1 (Lots 5001 - 6067)
| Estimated price | 150 € |
Johann, 1854-1873.
Taler 1855 F.
Münzbesuch. 22,30 g.
AKS 156; Dav. 885; Kahnt 460; Thun 334. Herrliche Patina, fast Stempelglanz