eLive Auction 86 - - day 1 (Lots 5001 - 6067)
| Estimated price | 1,000 € |
Friedrich August II., 1733-1763.
Reichstaler 1735, Dresden. 28,78 g. Dav. 2665; Kahnt 530; Schnee 1026. Feine Patina, vorzüglich