Auction 422 - - part 3 (Lots 3814 - 4107)

German coins since 1871

GERMAN COINS SINCE 1871

Lot 4059

Lot 4059

Estimated price 2,500 €
Result 3,200 €

REICHSGOLDMÜNZEN. SCHWARZBURG-RUDOLSTADT. Günther Viktor, 1890-1918.
10 Mark 1898. J. 286.
Sehr schön-vorzüglich