Auction 422 - - part 3 (Lots 3814 - 4107)

German coins since 1871

GERMAN COINS SINCE 1871

Lot 4048

Lot 4048

Estimated price 5,000 €
Result 6,000 €

REICHSGOLDMÜNZEN. SACHSEN-MEININGEN. Georg II., 1866-1914.
10 Mark 1890. J. 278.
R Vorzüglich-Stempelglanz