Auction 422 - - part 3 (Lots 3814 - 4107)

German coins since 1871

GERMAN COINS SINCE 1871

Lot 4035

Lot 4035

Estimated price 2,000 €
Result 2,800 €

REICHSGOLDMÜNZEN. SACHSEN-ALTENBURG. Ernst, 1853-1908.
20 Mark 1887. J. 269.
Sehr schön-vorzüglich