Auction 422 - - part 3 (Lots 3814 - 4107)

German coins since 1871

GERMAN COINS SINCE 1871

Lot 3981

Lot 3981

Estimated price 800 €
Result 1,000 €

REICHSGOLDMÜNZEN. MECKLENBURG-SCHWERIN. Friedrich Franz III., 1883-1897.
10 Mark 1890. J. 232.
Sehr schön-vorzüglich