Auction 422 - - part 3 (Lots 3814 - 4107)

German coins since 1871

GERMAN COINS SINCE 1871

Lot 3980

Lot 3980

Estimated price 1,000 €
Result 1,700 €

REICHSGOLDMÜNZEN. MECKLENBURG-SCHWERIN. Friedrich Franz II., 1842-1883.
10 Mark 1878. J. 231.
Sehr schön-vorzüglich