Auction 422 - - part 3 (Lots 3814 - 4107)

German coins since 1871

GERMAN COINS SINCE 1871

Lot 3954

Lot 3954

Estimated price 750 €
Result 1,100 €

REICHSGOLDMÜNZEN. HESSEN. Ludwig IV., 1877-1892.
5 Mark 1877. J. 218.
Sehr schön-vorzüglich