Auction 412 - - part 1
Gold- and Silver coins from Medieval and Modern Times
THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS
| Estimated price | 500 € |
KAISERREICH ÖSTERREICH. Franz I., 1804-1835 Dukat 1830 A, Wien. 3,44 g Feingold. Fb. 464; J. 199; Schl. 195.
GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz