Auction 412 - - part 1

Gold- and Silver coins from Medieval and Modern Times

THE HOLY ROMAN EMPIRE/AUSTRIAN COINS

Lot 1136

Lot 1136

Estimated price 500 €
Result 800 €

KAISERREICH ÖSTERREICH. Franz I., 1804-1835 Dukat 1830 A, Wien. 3,44 g Feingold. Fb. 464; J. 199; Schl. 195.
GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz