Auction 361
The Minted Splendor of the Welfs – An Important Special Collection
| Estimated price | 300 € |
Reichstaler 1687, Zellerfeld. 29,18 g. Dav. 6393; Welter 2068.
Hübsche Patina, sehr schön-vorzüglich