Auction 361

The Minted Splendor of the Welfs – An Important Special Collection

Estimated price 300 €
Result 825 €

Reichstaler 1687, Zellerfeld. 29,18 g. Dav. 6393; Welter 2068.
Hübsche Patina, sehr schön-vorzüglich