Auction 361

The Minted Splendor of the Welfs – An Important Special Collection

Estimated price 250 €
Result 360 €

1/4 Reichstaler 1660, Zellerfeld. 7,14 g. Welter 839.
RR Hübsche Patina, sehr schön