Auction 361
The Minted Splendor of the Welfs – An Important Special Collection
| Estimated price | 250 € |
1/2 Reichstaler 1639, Zellerfeld. 14,29 g. Welter 831.
Hübsche Patina, sehr schön-vorzüglich