Auction 361
The Minted Splendor of the Welfs – An Important Special Collection
| Estimated price | 250 € |
1/2 Reichstaler 1643, Zellerfeld. 1. Glockenhalbtaler. 14,20 g. Welter 826.
Hübsche Patina, sehr schön-vorzüglich