Auction 361

The Minted Splendor of the Welfs – An Important Special Collection

Estimated price 400 €
Result 800 €

Reichstaler 1643, Zellerfeld. 5. Glockentaler. 28,77 g. Dav. 6373 A; Welter 814.
Hübsche Patina, sehr schön-vorzüglich