Auction 361
The Minted Splendor of the Welfs – An Important Special Collection
| Estimated price | 250 € |
1/2 Reichstaler 1604, Zellerfeld. 14,45 g. Welter 655 B.
R Hübsche Patina, sehr schön-vorzüglich