Auction 361
The Minted Splendor of the Welfs – An Important Special Collection
| Estimated price | 300 € |
Reichstaler 1611, Zellerfeld. 29,10 g. Dav. 6285; Welter 645 B.
Hübsche Patina, sehr schön-vorzüglich