Auction 349 - part 3

Europe: Great Britain - Hungary, Overseas
German Coins after 1871

GERMAN COINS SINCE 1871

Lot 6453

Lot 6453

Estimated price 2,000 €
Result 2,600 €

REICHSGOLDMÜNZEN. SACHSEN-COBURG-GOTHA. Carl Eduard, 1900-1918
J. 274. 20 Mark 1905. Sehr schön-vorzüglich/vorzüglich