Auction 349 - part 3
Europe: Great Britain - Hungary, Overseas
German Coins after 1871
GERMAN COINS SINCE 1871
| Estimated price | 2,000 € |
REICHSGOLDMÜNZEN. SACHSEN-COBURG-GOTHA. Carl Eduard, 1900-1918
J. 274. 20 Mark 1905. Sehr schön-vorzüglich/vorzüglich