Auction 348 - part 1

Brandenburg-Prussia
The Axel Tesmer Collection, part 1

Lot 2619

Lot 2619

Estimated price 40 €
Result 220 €

Schilling 1625, Königsberg. 0,55 g. Wardein Ernst Pfaler. Marienb. 1475; Old. 53.
Prachtexemplar. Vorzüglich-Stempelglanz

Erworben am 10.3.1983.